BEQUAL Nedir?

BEQUAL Mesleki Teknik Eğitim'deki (MTE) eş kurumları karşılaştırmanın yanı sıra kalite süreci için hizmete sunulan bir Avrupa portalıdır.

BEQUAL'u kim kullanabilir?

- Politika yapıcı ve danışmanlar, kararlarına temel olması için istatistikler, makaleler, araştırmalar ve bağlantıları bulabilirler. -İyi örnekleri okuma ya da kendileri bir şeyler ekleme ve portalda desteklenen karşılaştırma aracını Mesleki Teknik Eğitim (VET) sağlayan kurumlar kullanabilir.

Gruba Katıl!

-Karşılaştırma aracını kullan -Güçlü ve zayıf yönlerinizi belirtiniz -İyi örnek uygulamalarınızı ekleyin -Blogda fikirlerinizi paylaşın

BEQUAL grubuna Hoş geldiniz!

Projenin Başlığı: BEQUAL+"Mesleki Eğitim ve Öğretimde Kalite Güvencesi İçin Kıyaslama Aracının ve Topluluk Uygulamaları Yönteminin Uygulanması

Proje Numara: 2011-1-BG1-LEO05-0503

Hakkımızda

Leonardo da Vinci Yenilik Transferi BEQUAL+ Projesi mesleki teknik eğitim ve öğretimde kalite güvence sistemi için mesleki eğitim kurumlarında kalite güvencesini arttırmakta öz değerlendirme, kalite kıyaslaması ve ağ oluşturmayı teşvik eden bir yenilik transferi projesidir.

Daha Fazla Bilgi

Ortaklar

Ortaklar MTE alanında çalışan, 2 danışmanlık şirketi, 1 üniversite ve 1 eğitim merkezin den oluşmaktadır. Ortaklar, oluşturulacak ürünlere farklı bakış açıları ile katkıda bulunacak ve MTE alanında kapasitelerini kullanarak birbirlerini geliştirecek ve birbirini tamamlayacak şekilde özel kuruluşlardan oluşturulmuştur.

Daha Fazla Bilgi

Portal

BEQUAL Mesleki Eğitim ve Öğretimde eş kurumlar arasında kıyaslama yolu ile kalite prosedürlerine adanmış bir Avrupa portalıdır.

www.bequal.info adresinden portalımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

llp logo   Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme programının desteği ile

Son Haberler

4.Proje toplantısı

Dördüncü proje toplantısı başarıyla Nisan 2013 18. ve 19. üzerinde Empoli, İtalya, gerçekleştirildi.

3.Proje toplantısı

Üçüncü proje toplantısı başarıyla, İstanbul, Türkiye gerçekleştirildi 18. ve Ekim 2012 19.

2. Ortaklar toplantısı

Projenin ikinci toplantısı 26-27 Nisan 2012 tarihlerinde Yunanistan'ın Piraeus şehrinde başarılı bir şekilde düzenlendi.

Karşılaştırmalı analiz

Karşılaştırmalı analizler ülke profillerini,kalite güvence sistemlerindeki değerlendirmedeki uyuşmazlıkları, eksiklikleri ve boşlukları ayrıntılı bir şekilde araştırmak için tamamlanmıştır.

1.Proje toplantısı

Projenin ilk toplantısı 10-11 Kasım 2011 tarihlerinde Bulgaristan'ın Sofya şehrinde başarılı bir şekilde düzenlendi.

fb